kolmapäev, 24. detsember 2014

Muinasjutuline jõuluaeg

Tsauki!

Kõige suuremad vabandused nii harva blogimise eest!!! Kuna on JÕULUD :) siis annan seekord vaid kiire ülevaate sellest, mida teinud olen, kus käinud jne. (Pilte siia postituse juurde lisan pidevalt)

PS! Imelist jõuluaega ja rõõmsat uut aastat!!!!!! <3 <3 <3

5.dets. õhtupoolikul panime perega Sinterklaasi, Musta Peetri ja nende hobuse jaoks toa nurka suhkrukuubikud, õlled, porgandid, kirjad/kaardid/pildid Sinterklaasile sünnipäeva puhul ja jalanõud, kuhu siis head lapsed kingitusi saavad :) (sellest, mis on Sinterklaas saab lugeda eelmisest postitusest ;))
Sama päeva õhtul läksin AFS'i võp-igeda disko-uisutama. Ka seal oli Sint ja Mustad Peetrid kohal ;) Oli üks meeletult lahe õhtu! Ja peale seda tuli Ilayda minu juurde ööseks, ehk siis lõbus õhtu jätkus :D6.dets. ärkasin hommikul üles oma väikse õe Maithe rõõmsate hõisete peale :D "Sint käis siin!! Ja ta jättis oma koti siia! Hele, Hele, Hele ... vaata, nad jätsid oma koti siia!" :) Alla jõudes ootas mine sõnuseletamatult suur üllatus! Teadsin küll, et Sinterklaas toob headele lastele kommi ja muud head paremat, aga midagi sellist ei osanud ma unes ka ette kujutada! Terve tuba oli šokolaadikujusi, Spekuloosi ja kingitusi täis! Ka minule oli kingitusi :D Sain endale VÄGA ilusa maailmasõja teemalise Belgia hõbemündi ning väga mõnusa kakao lõhnaga kreemid. Ja H-kujuga suure šokolaadi. Ning muidugi palju-palju magusat :D
Sama päeva lõunast algas juba Leuven-is YFU sinterklaas. Ehk siis saatsime Ilayda üsna varakult koju ja kuna mu buss läheb üsna tema kodu lähedalt siis sain otse bussile ja Leuvenisse :D Nagu ikka oli ka see YFU üsitus mega-super-väga lahe! :D Kohe alguses oli meil linna-mäng. Pidime etteantud ülesanded linna peal ja linna abil ära lahendama ning kaardil märgitud punktides käima, kus siis kohapeal veel mõned ülesanded täitma pidime. Peale linnamängu läksime kõik koos YFU Sinterklaas-peole vms :) Seal olid kõigi sussid, koos porgandite ja suhkrukuubikutega (olime need juba algul yfu vabatahtlikele andnud). Kui kõik olid ennast ilusti sisse seadnud, tuli ja Sint ise. Kõik võp-id kutsuti ükshaaval tema põlvele istuma ja Sint luges siis selle õpilase iseloomilukud omadused või teod ette (nt.aitab koristamisel, teeb kodutöid jne). Need pisikesed tekstid olid muidugi hostvanemate kirjutatud :D Minu kohta öeldi, et mulle väga meeldivad vahvlid, eriti need Brüsseli omad ja šokolaadiga :D Ning mulle meeldib väga Belgias ringi seigelda ning erinevaid linnu külastada ja et ma arvan et Belgia on väga ilus! :D Ja see kõik on vägagi tõsi!!! :D Kui kingitused käes oli laud juba kaetud ning maiustasime pannkookide ja kuuma kakaoga :)

(see foto pandi ka kuskile lethe vms ;))

Peale YFU üritust sõitsin Brüsselisse, Kaisa juurde. Järgmisel hommikul oli ju pühapäev!! :D Mis tähendab, et oli avatud üks suurimaid ja paremaid turge Belgias! Ja metrooga on sinna väga lihte minna ;) Peale turgu põrutasime Kaisaga kohe Genti :) See on päri päriselt kõige ilusam linn, kus ma kunagi käinud olen! Eriti veel nüüd jõulude ajal, kui seal jõuluturg on ja linn on ilusti ära kaunistatud! Kohati sadas küll vihma, aga meid see ei seganud :D Käisime jõuluturul, vaatasime niisama linnas ringi ning nautisime Belgia üsna sooja talve. Kuna mul oli Esmaspäeval eksam, siis päris õhtuni sinna ei jäänud.
See oli üks väga imeline nädalavahetus!!! <3

Nädala sees olid mul eksamid. Kuna otsus, et pean siiski eksameid tegema, tuli alles mõni päev enne eksameid, siis olid eksamid siiski flaami keeles, kuid mulle anti kasutada Google-translate :D Nii armas, et kool must nii palju hoolib :D
Minu eksamiplaan:
Reede (5.dets): 3 tundi SoWe (sotsiaalteadus vms)
Esmaspäev(8.dets): 4 tundi matemaatikat
Teisipäev(9.dets): 2 tundi prantsuse keelt, ehk siis mulle vabad tunnid õppimiseks
Kolmapäev(10.dets): 3 tundu NaWe (naturaalteadused -seekord Bio ja Keemia)
Neljapäev(11.dets): 2 tundi geograafiat
Reede(12.dets): 2 tundi Inglise keelt ja järgmised 2 ajalugu
Esmaspäev(15.dets): mitte midagi :) sest Belgias üleriigiline streik -no school for us
Teisipäev(16.dets): usuõpetus. Viimane!! :)
Õppisin küll palju, kuid nagu arvata oli, ei läinud need väga hästi. Siiski sain hiilata matemaatikas ning veidi inglise keeles, kus mu tulemus oli keskmisest veidi parem.

Nädalavahetus, mis kõigi eksamite vahele jäi, möödus rahulikult, sest oli siiski eksamiaeg ja kõik õpivad. Vaatasime kogu perega filme, tegime sauna, mina ja Maithe võtsime ette 3D 555 tükiga pusle, mis muideks eile kokku sai :D Jändasime sellega ikka üsna pikalt, aga hakkama saime :)
Pühapäeva (14.dets) hommikul käisime mina ja Jochen (mu lahe venna) naabri-naabri koeraga jalutamas :) Uskumatu eks?! Mina, ja koer, koos, jalutamas ... :D See oli meeletult lahe!!! :D Ilm oli ilus (12 soojakraadi) ja üldse oli mõnus hommikul koera ja vennaga jalutada :)
Sama päeva õhtul käisime ema sünnipäeva puhul väljas söömas :) Kõik oli väga mõnus ning sain endale resto poolt ka mänguasja :D (muidugi Maithe, Mathis ja Jochen ka)


Kolmapäevast (17.dets) algas vaheaeg!!!! :) Selle puhul käisin paari teise klassikaaslasega Antwerpenis, see on siiski väga ilus linn, eriti jõulude ajal ning see on üsna lähedal (Nagu Tallinn Sakule ;)). Külastasime jõuluturgu ja vaatasime niisama ringi. Fun fact: üks neist ei olnud kunagi varem Antwerpenis käinud ja teine ainult paar üksikut korda koos Chiro või kooliga (mõlemad on Belgias sündinud, seega 16 aastat siin elanud). Ja kuna mina olen seal juba üsna mitu korda käinud ja tean linna juba päris hästi, siis sain neile giidi mängida :D
Sõnuseletamatult hea tunne on avastada, et tead Belgiat juba veidi rohkem kui belglased ise :D !!! <3 (vähemalt ühte linna)

Neljapäeval oli viima keelekooli tund. Ja mitte tavaline, ... olime koos teise grupiga, sõime, jõime ning mängisime. Nimelt oli meid väike "võistlus"-mäng. Tegime grupid ning mina olin koos 2 Brasiilia võp-i ja üle niisama Belgias elava portugallasega. Olid erinevad voorud, kus siis mänguliselt meie keeleostus proovile pandi. Ja minu tiim võitis!!! :D Teenisime üle 110 punkti ning teise koha omanikul oli 70-midagi punkti :) ning järgmistel juba 50 jms. :)

Reedel käisin oma tunnistusel järgi. Tuli välja, et tegin eksamid tegelikult üsna hästi, sest keskmine hinne oli positiivne :D
Sama päeva õhtul oli Turnhout-is eksamilõpu-pidu, kuhu ka võp-id läksid :D Hea seltskond, hea pidu :D

Laupäeval (20.dets) saime mõne teise klassikaaslasega Lenka (ka klassikaaslane) juures kokku. Me kuuekesi oleme grupp, kes aitab pisikest Audrei-t, et ta oma proteeside jaoks raha saaks. Seekord saime kokku, et vahvlid ilusti pakkida, et siis jõuluturul heategevuslikul eesmärgil maha müüa.

Kuna paljude võp-ide vahetusaasta saab koos jõuludega läbi, siis läksime esimest ja viimast korda koos lähedasema seltskonnaga Brugge-i. Ka see päev oli vihmane, aga samas väga soe. Linn oli ilus ning seltskond suurepärane :) Ka juba vahetusaasta lõpetanud Claudia tuli sinna ja see oli meeletult hea üllatus :) Brugge's olles ekslesime esimese tunni niisama väikeste tänavate vahel ringi, sest tee peaplatsini on kui suur tunnel ;) tagasitee tuli õnneks kiiremini (osati k selle pärast, et küsisime iga tänava lõpus kelleltki, kuhu me nüüd edasi peaks minema). Väikse üllatusena oli just sel päeval Brugge's jõulu paraad. Koos Sinterklaasi, Jeesusega ja päris loomadega :) Nagu ikka oli seegi linn super-ilus. Brugge on tuntud just oma ilusate jõgede poolest ja see oli ka see, mis mulle selle imelise linna juures eriti meelde jäi! :)


Järgmisel päeval (22.dets) käisin selle aasta viimasel Brüsseli-käigul.

Eile (23.dets) oli kohe päris-päris-päriselt üks parimaid päevi!! Nimelt sain EESTIST paki!!! :D :D :D Ma armastan küll igat päeva, mis ma siin Belgias veedan ja ma armastan kõiki neid hetki ja kogemusi ja inimest!!! Aga kodumaalt, päris perelt paki saamine on midagi väga imelist :) Piparkoogid, piparkoogitaigna segu, päris kirjad mu emalt ja väikestelt vendadelt ja palju-palju-palju muud!!!! <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 Ka emme enda tehtud väga armsad kingitused mulle ja mu siinsele perele! <3 <3 <3 AITÄH!!!!!!!! Tuhat suurt musi-kallit!!!

Nüüd on viimased ettevalmistused jõuludeks tehtud :) Kohe-kohe on jõulud!!!!!!!!!!!! Uskumatu!!!!! Juba!!!!! Ainult pool aastat veel!!!! Ja siis ma olen juba Eestis!!!! Eemal kõigist võp-idest!!!! Eemal kõigest sellest!!!
Aga siiski on mul veel pool aastat, et  oma siinset Belgia elu nautida :D

Et kõigest viimast võtta lähme Triiniga (võp Eestist Belgia Wallonia osas) üheks päevaks Inglismaale, Londonisse!!! :D <3

Imelist jõuluaega kõikidele!!! Ja kõige paremat uut aastat!!! <3

(Mingis järgmises postituses kirjutan rohkem vahetusaastast ja Belgiast :) )

2 kommentaari:

  1. IMEILUSAID JÕULE SULLE SINNA; KALLIKE!

    VastaKustuta
  2. AITÄH!!!!! <3 <3 <3 SULLE JA MU ÜLEJÄÄNUD PERELE KA!!!! <3 <3 <3 JA HEAD UUT AASTAT!! ;)

    VastaKustuta