Pühapäev, 4. jaanuar 2015

Jõulud, London, piparkoogid ja 2015

Hei hei! :)

Head uut aastat!!!

Ei jõudnudki seda postitust enne aastavahetust ära teha :/ aga parem hilja kui mitte kunagi, eks ;)

Jõululaupäeva veetsin ma perega oma kodus. Hommikul kirjutasin mina oma eelmist blogipositust ja õhtul veetsime ühe mõnusa Belgia jõuluõhtu :) Sõime gurmeed, lapsed lugesid vanematele ette uueaastalubadused (see on väga traditsiooniline) ja selle eest said siis kingitused kätte (ehk siis see on luuletuse, laulmise ja muu trilli-tralli asemel ;)). Minagi sain kingitused :D ja veel super-head kingitused :D Nimelt oli minu kingiks reis Inglismaale Londonisse ning imehea lõhn :) <3

Järgmisel päeval läksime pere ja vanaema ning vanaisaga ratastega sõitma. 16km sinna ja sama palju tagasi. Esimesel poolel oli meil vastutuul ning ei olnud väga kerge, eriti arvestades, et ei ole nii pikka sõitu vist kunagi ette võtnud. Kuid oli väga-väga tore päev :D Vaatasime mitut kerststal-i (vaata allpool piltidelt). See on väga Belgialik ja neid on igas linnas ja külas :)
Ühesõnaga oli üks väga tore päev :D
Kerststal
Üldiselt koos päris loomadega
pildil: eesel
Puhendusega minu jänkule, Pipile! <3
26. käisime ema poolsete vanemate pool jõule pidamas, koos tädiperega :) Ka see päev oli väga tore :D Lapsed lugesid oma uusaastalubadused, jagati kingitused ja palju muud. Sel päeval õpetasin oma väiksele õele ja täditütrele kudumist :D Polnud oma Belgias veedetud aja jooksul veel kordagi käsitööd teinud, seega tundsin ennast väga hästi. Õde sai asja kiirelt selgeks (ta on ainult 7. aastane!) ning tänaseks on sall juba üsna pikk ;)
Uusaastalubaduste lugemine
Kollane on mu õekese tehtud ;)


Järgmise päeva veetsime isa poolse suguvõsaga. See oli juba natuke ametlikum, hästi viisakas ja hoitud olemine. Üksiti vb selle pärast, et ainukesed lapsed (või üldse keskeast nooremad) olid mina ja mu õde-vennad. :D tundub, et ütlen seda juba liiga palju, kuid ka see päev oli väga tore :D
Sama päeva õhtul läksime siinse brasiilia võp-i Arthuriga kohalikku noorte kohvikusse, kus siis teiste Gierle noortega lõbusalt aega veetsime :)

28. tuli Triin siia (võp Eestist Belgia prantsuskeelses osas). Muljetasime oma vahetusaastast ja kõigest muust. Kuna Belgia ja Eesti vahel on kultuurilõhe üsna suur, siis jätkus juttu väga kauaks. Suures äratundmises hakkasime juba üsna patriootideks. Ruja tööle ja lipuvärvi riided selga. :D Muidugi tuli juttu ka mõnusast Belgia elust :D Pakkisime ära oma kotit, rahakotid eurodest tühjaks ja naelad sisse ning õhtul kell 11 hakkasime Antwerpeni poole liikuma
Seal võtsime bussi ja olimegi Londoni poole teel :D Läksime neljase seltskonnaga: mina, Triin, mu ema ja tema sõbranna. Kuna minu ja Triini jaoks oli see esmakordne Londoni-reis, siis panime ikka ilusad keidikesed selga. Võite juba ette kujutada kui väga me bussipeatuses jääkihi peal oodates külmusime (vahepeal tuli ka Belgias lumi maha :D -nüüdseks on see muidugi juba läinud). Kell 4 laeva peal sõime ära ka Inglise hommikusöögi, mis kahjuks või õnneks ei mulle väga ei maitsenud. Inglismaa oli väga-väga-väga ilus!!! Täpselt nagu filmis!! Liikluse moodustasid ilusad Inglise taksod ja punased kahekorrulised bussid ning vaid üksikud autod <3 Selle ühe päevaga saime väga palju ära nähtud. Bib Ben, London Eye jne <3 <3 <3 Ma ei väsi kordamast kui imeline on London ja Inglismaa. Ning see on tõesti nagu filmis, isegi parem!!! Kuigi suutsime ka korraks ära eksida, kuid tänu sellele nägime ka Buckingham Palace'it :) Ja see oli üli-super ilus ning ülerahvastatud! Väga-väga imeline oli seda päris elus näha <3
PS!Eelmine päev näidati telekas filmi prints Harry'st :)
Mõtlesime, et oleme kavalad ja jätame London Eye külastuse õhtusse, kui on ilus päikseloojang. Kuid seda asvasid ka kõik ülejäänud turistid ning nii pika järjekorra jaoks meil aega ei olnud. Seeeest jäi meil nüüd aega ka söömiseks ning jooksjate vaatamiseks. Londonis on neid tõesti VÄGA palju ning 99% jooksjatest kandsid vaid lühkareid ja t-särki! Väljas oli vaid paar soojakraadi!
Bussi tagasi jõudes ja äraminekuks valmis, otsustasime siiski korra välja joosta ja viimast korda turismipoodi külastada :) Kuna selleks ajaks oli meil Londoni pea tänavad juba selged, siis oli vaja lihtsalt joosta, ning olime õigeks ajaks bussis tagasi :)
Vasakpoolne liiklus+rumalad turistid...
need kirjad ülekäiguradade juures on väga vajalikud


Koju jõudes olime küll ramp-väsinud, kuid sellegi poolest järgmisel päeval valmis uuteks seiklusteks. Nimelt sõitsime Antwerpenisse ja saime seal kokku Kaisaga (üks korralik Eesti punt Belgias ;)). Tegin neile natuke giidi, kuid kuna jaama ja pea-platsi vahele jääb üks kuulsamaid šopingutänavaid, siis seekord väga palju turiste ei mänginud ja tähtsamatesse hoonetesse seekord sisse ei läinud ;) Veel praegugi on linn ilusates jõulutuledes ja õhtupoole sõnuseletaatult kaunis! <3
Kaisa elas Belgias (nüüd on ta juba Eestis tagasi) Brüsselis ning polnud veel Belgia külasid näinud. Ning kui me siis minu koju jõudsime (mis on Belgias üks pisemaid külasid), siis oli ta esimene reaktsioon: "Ma arvasin, et sa elad külas!" :D Umbes sellest samast asjast olime eelmistel päevadel ka Triiniga rääkinud :D Ehk siis Eesti on sellest suhtes ikka üsna pisike ;)
Okei, natuke siis sellest: kui Eestis ei ole külas elamine väga lihtne, sest transport praktiliselt puudub ja ka väga palju elu ei ole toimumas. Praegu, Belgias, on külas elamine uks suur unistuste elu (vähemalt minu jaoks) :D Olemas on bank (vähemalt 1), mitu bagarit, suur pood, vahest ka riidepoed, ilusalongid ja veel väga palju muud ;)
Niipalju siis sellest :D
Belgia koosneb põhiliselt kolmest piirkonnast (kusagil on ka neljas, saksakeelne osa, kui see on tõesti äärmiselt pisike), flaami keelselt (flandria), prantsuse keelsest (wallonia) ja Brüsselist (flandria ja wallonia segu). Ning kõik meie kolm tuleme eri osadest, seega oli väga põnev rääkida kuidas elu nendes piirkondades käib, sest see on nii erinev, nagu oleks tegu täiesti erinevate riikidega.

Järgmisel hommikul, aasta 2014 viimasel päeval, hakkasime juba varakult piparkooke küpsetama. Sain Eestist pakiga päris Eesti piparkoogitaigna segu :D Suutsime küll enamik mustaks kõrvetada, kuid head on need siiski :D Isegi glasuuri suutsime valmis teha :D
Lõunast saatsin ma oma kallid eestlased Brüsseli poole teele. Kaisa jaoks oli see üks viimaseid päevi Belgias ning kuna me saime nende paari kuuga juba nii lähedaseks, siis tuli tagasi-teel nii mõnigi pisar silma.
Üldse oli õhtupoolne aeg üsna pisaraterohke. Mulle küll väga-väga-väga meeldib mu elu Belgias ja siinsed sõbrad ning pere, kuid saades uueaastasoove ja pildikesi oma väga kallitelt Eesti tuttavatelt hakkasid pisarad iseenesest jooksma. Kõiki kirju lugedes ja vastates, end samal ajal üheks aasta kõige lahedamaks peoks valmis sättides oli mu sees täpselt selline tunne :(:
Nii imelik, et enne vahetusaastat valmistatakse kõiki nendeks erinevateks tunneteks, mis vahetusaastal mingitel aegadel ette võivad tulla, aga kui need päriselt kohale jõuavada, siis ei oska ikkagi midagi teha. Õnneks on mul Belgias head sõbrad, kellele võin igal hetkel ja kõikidest tunnetest jahvatada.
Õhtul siis läksin ma oma toredate klassikaaslastega uut aastat vastu võtma ning see oli üks täiesti erinev ja lahe aastavahetus :D Täpselt vastupidine eesti omale :D Palju tantsu, palju noori, vähe pauku, puudub telekas, puudub söök.
Väga eriline ja positiivselt meeldejääv öö <3

Teisel jaanuaril käisime mõne teise klassikaaslasega külas pisikesel Audrey'l (tüdrukul, kellel pole käsi ning keda me aidata proovime). Ta oli nii rõõmus ja positiivne :D Tegi meile kauni joonistuse ning loombandsidest käevõru :D Ta näitas, et miski pole võimatu! Pisikesest Audrey'st sai peale seda minu suur eeskuju! <3
Ma tõesti südamest loodan, et nende käteproteeside saamine saab ruttu võimalikuks, sest nüüd käib ta juba koolis ning peab palju kirjutama, kuid selleks peab ta sisse võtma väga ebamugava asendi, mille tõttu on tal tihti seljavalud. Mina igatahes võtan eesmärgiks, et enne kui ma Eestisse tagasi sõidan, on Audrey'l need proteesid olemas! Millalgi panen siia blogiss selle kohta veel rohkem infot ;)

Homme algab kool! See omakorda tähendab, et keelekoolis hakkavad eksamid! Loodan, et lähvad hästi, ma nii väga tahan, et läheksid. Praegu tundub mulle küll nagu mu keel oleks seisma jäänud. No kohe ülsde ei taha need uued sõnad enam meelde jääda! :(
Tuleb rohkem pingutada!

Jägrgmise korrani! <3
Tot volgende keer! <3

Groetjes, Hele

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar