teisipäev, 15. juuli 2014

Kuu aega möödas, kuu aega veel

Tsauki :) Vahepeal on väga palju lõbusaid ja lahedaid asju juhtunud ning nüüd ongi kätte jõudnud see aeg, kui tähtsamatest neist (minu jaoks) ka Teile teada annan :)

Lõpetamine
Nagu juba varasemalt kirjutasin, siis oli mul 20. juunil lõpetamine. Põhiharidus ametlikult käes, juhuuuuuuuu! Õnneks sattus just minu lõpetamise päevale ilus ilm ja ei sadanud kordagi (vähemalt ma ei tea, et oleks sadanud). Aktus oli väga ilus ja kõik muu oli ka väga ilus. Sugulased-tuttavad olid ka mõned kohal ja üldse oli tore kõikide oma koolikaaslastega viimast korda üliselt koolis olla ning teineteisega viimaseid kooliasju arutada. Kohale tulid ka mõned need õpilased, kes on mingi aeg meie klassis õppinud ning kohale tuli ka mu lasteaiakasvataja (Terakese lasteaed, Mõmmiku rühm :) ), kes tegi mulle väga armsa kingituse. Selleks oli tema enda tehtud nuku, kellel oli kutse (sündmuse juhtumiseni on veel paar aastat aega ;) ). See pani mõtlema, kui palju meid siis lasteaiast praeguse ajani järgi on jäänud. Ega väga palju ei olegi, kõige rohkem 5 inimest, kui sedagi. Isegi need sõbrad, kellega ma koos esimese klassi uksest sisse astusin, on Saku Gümnaasiumi lõpetanud vähesed. Ja samas klassis on minuga terve kooliaja veetnud vaid 3 õpilast (mina kaasa arvatud) ning lasteaiaga koos pole kedagi. Kuid häid tuttavaid on koolist leitud päris palju :) Aitäh teile kallid koolikaaslased, te olete super-lahedad!!! Muah!
Üheksanda klassi koolilõpureis oli meil Vembu-Tembumaal. Kodule mõnusalt lähedal ja vahva seltskonnaga on ju igal pool lõbus, nii ka seal. Tegelikult on see üks päris lahe koht :) Kuna me unustasime vahukomme osta, siis käisime vahepeal klassiõega poes neid ostmas, aga kuna kumbki meist ei teadnud, kus pood asub, siis sõitsime u 2 kiltsa vales suunas ja no muidugi sama palju tagasi ning sealt siis sama palju õiges suunas. Pärast sõitsin rullikatega koju, nii et trenni sai sel päeval palju tehtud. Oli üks väga tore päev veel lahedama seltskonnaga :)ELO
ehk eelorientatsioon oli Väike-Maarjas toimuv kolme päevane laager, kus meid (sel suvel vahetusaastale minevaid õpilasi) valmistati ette eelolevaks aastaks (mis, tuletan meelde, on mul flaami keelses Belgias ja algab 16 august ning mille täitumiseks on mul veel veidi Teie abi vaja). Eelmised vahetusõpilased rääkisid meile oma aastast ja kirjeldasid seal aset leidnud põnevaid juhtumeid ning korraldasid meile igasuguseid vahvaid mänge/tegevusi. Meile kirjeldati, mis võib vahetusaastal ette tulla (enamasti tulebki) ning arutasime need läbi. Ühesõnaga väga-väga-väga lahe (yfukatega pole teisiti üldse võimalik) ja informatiivne oli, saime isegi oma lennu broneeringud kätte :)
Sain tuttavaks ka tüdrukuga, kes koos minuga Eestist flaami keelsesse Belgiasse läheb, väga tore ja avatud neiu :)

pommirünnak!!!
-terve laagri jooksul korraldati meile "pommirünnakuid",
mille ajal meie siis varjuma pidime :)
Aja puudutus, puudutuse aeg
ehk selle aastane tantsu- ja laulupidu. Sel aastal sain ma osaleda võimlejana (kui päris täpne olla, siis liikujana). See oli väga võimas, pealtvaatajana sellist tunnet sisse ei tule. See kui sa oled kogu Eesti ees ja teed oma võimast kava ning juba esimese liigutuste ajal aplaus aina suureneb ja liigutused lähevad aina võimsamaks ja emotsioon suureneb ja see kõik on niiiiiii võimaaaaaas!!!! Suur-suur-suur aitäh Eglele, tänu kellele me tantsupeole saime! Väga tore oli, kuid veidi oli ikka kurb ka, sest see oli siiski viimane üritus, kus ma oma stuudioga koos olin. Tervitused kõigile VATikatele!!! Loodetavasti lähen tulevikus sinna tagasi, kui seda ei oska ma praegu küll kindlalt öelda, eks vaatab, mis tulevik toob ;)

Raha
Vahepeal olen tänu lahketele inimestele ja firmadele enamus rahast kokku saanud :) Kuid siiski on veel üpris palju puudu. Nii et kui Teil on vähekenegi võimalik minu ettevõtmist toetada, siis olen Teile hiiglama tänulik! (Kui näiteks iga selle postituse vaataja kannaks minu kontole, mille numbri leiate siit kõrval olevalt ribalt, 10 või kasvõi 5 eurot, siis olen omadega mäel). Kui kellelgi on rohkem küsimusi, siis võib julgelt minu käest täpsustust küsida (kas siis facebookis: Hele Maasi, e-mailis: helemaasi@hot.ee/helemaasi@gmail.com või muul Teile sobival moel).

Töö
Nagu mu ema tavatseb öelda, et ta ei ole muidu laisk, aga mis töösse puutub, siis lepib vähesega; siis mina enda viimase aja tegemiste kohta nii öelda ei saa. Olen hoidnud lapsi (sain ühelt peagi neljaseks saavalt poisilt sünnipäeva kutse :) ), õmmelnud Nossusid, Jänkse ja Krokusid ning olen vanaema juures istanduses marju korjanud ja nüüd varsti lähen jälle. Olen ikka väga õnnelik, et vanaemal nii suur istandus, kus on kõik marjad, mida suvel tahta võib. Maasikad, vaarikad, mustikad (nii kultuur- kui ka metsmustikad), murelid, kirsid, põldmarjad jne ning kõik need marjad veel mitmes erinevas sordis. Väga mõnus :)


Kroku, Nossu ja Jänks mu kallitele väikestele sugulastele
-palju õnne esimesse klassi mineku puhul, Raim!!! :)


Suguvõsakokkutulek
Sel nädalavahetusel oli meil suguvõsakokkutulek. See on tore traditsioon iga aasta kesksuvel (vanavanaema sünnipäeva paiku) Võhus kokku saada, sest on ju väga lahe kõiki ema (ja tema isa) poolseid sugulasi igal aastal vähemalt korra näha ja koos mõnusalt aega veeta. Ka minu vanaisa tuli selleks ajaks Eestisse :) (muidu elab ta juba üle kümne aasta Soomes). Igal aastal veendun ma aina rohkem, et mul on maailma kõige lahedam suguvõsa, tahaks nende kõigiga veel tihemini kokku saada. Aitäh Teile, et mul olemas olete!!!
PS! Suur-suur-suur aitäh ka kõigile, kes mu vahetusaastale minekut toetasid!!! Järgmise kokkutuleku ajaks olen ma just Eestisse tagasi jõudnud, kohtume Võhus ;)
Hostfamily
Hello to you too :) It's really nice talking to you. Now I'm going to realise that it's bit more than a month and I I'm gonna be a part of your family. Every day I'm thinking that what would I do in that time or in that situation in Belgium. I imagine how I finally understand what everyone is talking and how I play with Jochen, Mathis and Maithe :) I can't wait for that.
NB! For the other text don't use google translate, it doesnt translate right. I tried to do it with this text and wasn't even similar. I'm going to transtale it to you myself in a few days :)
Big hugs from Estonia!

Ilusat suve, Hele :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar